حال خوب با جملات تاکیدی مثبت روزانه- راز ارتعاش و فرکانس مثبت


حال خوب با جملات تاکیدی مثبت روزانه-راز ارتعاش و فرکانس مثبت 

یک روز پیامکی از طرف یک سازمان برایم ارسال شد، که باید روال کاری را برای امضا یک  نامه طی می کردم، وقتی پیامک را دیدم، اول کلی غز زدم  و با خودم گفتم این کار باید به صورت آنلاین انجام می شد ولی الان چقدر باید زمان و انرژی صرف کنم تا این کار را انجام دهم، ولی یادم آمد که هر اتفاقی را باید با دید مثبت نگاه کنم ، سریعا در دفتری که همیشه همراهم هست ،نوشتم که این کار برای من خیر است و به آسانی و سریعا و توسط انسانهای خوب و مهربان، انجام می شود .

صبح از خانه بیرون آمدم، به طرف آن سازمان حرکت کردم،در طول راه جملات تاکیدی مثبت را با خودم تکرار می کردم ،من امروز انسانهای خوب و اتفاقات خوب را جذب می کنم .

به سازمان مربوطه رسیدم ،خانمی که باید نامه من را امضا میکرد، در حال جر و بحث با مشتری بود ، از شدت کار و شلوغ بودن اداره می نالید ،نزدیک شدم با لبخندی گرم سلام کردم، برگه را خواند، و همان موقع تلفنش زنگ زد ، آن طرف خط ظاهرا همسرش بود، با عصبانیت پاسخهای کوتاه می داد و مدام تکرار می کرد ، من فعلا مشتری دارم ، گوشی رابا عصبانیت سرجایش کوبید، موبایلش را برداشت و از اتاق خارج شد ، من روی صندلی نشستم ،از پنجره اتاق او را می دیدم که در راهرو با عصبانیت راه می رود و گفتگویی آکنده از خشم با طرف مقابلش دارد.

بیست دقیقه بعد وارد اتاق شد ،گفت ببخشید معطل شدید ، به صورتش لبخند زدم و گفتم میخواهید برایتان آب بیاورم، گفت نه، ممنونم و شروع به خواندن نامه ام کرد ، کمی آرامتر شد.

برگه را مهر و امضا کرد و پرسید تا چند ماه باید این برگه را بیاورید تا من امضا کنم ؟

گفتم ظاهرا 6 ماه .

گفت همه برگه ها را بده تا برایت امضا کنم، تا هر ماه مجبور نشوید تشریف بیاورید. فقط لطفا با سازمان مربوطه این موضوع را مطرح نکنید ،که مشکلی برای من پیش بیاید.

بسیار خوشحال و هیجان زده شدم ،ازش صمیمانه تشکر کردم و از سازمان خارج شدم .در طول راه فکر می کردم ، من هرماه چقدر باید انرژی و زمان صرف می کردم تا این نامه ها امضا شود و  به آسانی کارم انجام شد، و این نتیجه جملات تاکیدی مثبت امروز صبح بود که :

من امروز انسانهای خوب و اتفاقات خوب را جذب می کنم .

سوار ماشینم شدم، به منظره ها ، به خیابانها، به مغازه ها و به همه آدمها لبخند می زدم، چون حالم خیلی خوب بود و سرشار از انرژی بودم .

جلوی یک پارک رسیدم . تصمیم گرفتم قدری در پارک قدم بزنم و کمی مراقبه کنم ، دنده عقب گرفتم تا در جایی مناسب پارک کنم ولی محکم با سپر جلویی ماشینی که پارک کرده بود برخورد کردم ،

پیاده شدم، یک ماشین خارجی ،مشکی رنگ صفر و تمیز که در اثر برخورد، چند خط روی سپرش افتاده بود، عذرخواهی کردم و با نگرانی گفتم، بفرمایید تا چه مبلغی را باید تقدیم کنم ، مرد بسیار خوب و مهربانی به نظر می رسید، گفت اشکالی ندارد چیز مهمی نیست ، شما بفرمایید .

باز اصرار کردم تا پول تعمیر ماشینش را بگیرد، ولی قبول نکرد و با رویی گشاده به من لبخند زد و باز تکرار کرد ، چیز مهمی نیست خانم ، تشریف ببرید. 

باز یاد جملات تاکیدی مثبت صبح افتادم که:

من امروز انسانهای خوب و اتفاقات خوب را جذب می کنم .

این داستان واقعی را برایت تعریف کردم تا نکته ای بسیار بسیار مهم را در اینجا عنوان کنم ، در هریک از ما انسانها، صفات نیک و بد وجود دارد ،شما می توانید از هر فردی بسته به انرژی که برای جهان می فرستید صفات خوب و یا بد او را بیرون بکشید .

اگر فردی بداخلاق هست با تاکید بگویید ، او با من خوب رفتار می کند و من وجه نیک او را بیرون می کشم .

اگر فردی ظالم است با تاکید بگویید او با من مهربان و دلسوز است و من وجه نیک او را بیرون می کشم .

اگر به شغلتان علاقه ای ندارید ، اگر می خواهید شغلتان را عوض کنید، اگر سرکار مشکل دارید یا اگر بیکار هستید، بهترین راه حل این است که، شغل کنونی خود را با عشق متبرک کنید ، بدانید که این شغل تا زمانی که در آن مشغول به فعالیت هستید پله ای برای تجربه شماست و قرار است چیزهای زیادی از آن یاد بگیرید،اگر در محل کار کسی شما را می آزارد، هرگاه به آن رفتارها می اندیشی ، آنها را باعشق متبرک کن، اگر این شخص ایرادگیر است، با تاکید بگویید که او دوست داشتنی و بسیار تحسین انگیز است .

اگر شغل خود را دوست دارید اما احساس می کنید به اندازه کافی پول نمی گیرید، حقوق فعلی خود را با عشق متبرک کنید، قدردانی برای چیزهایی که هم اکنون داریم به آن امکان رشد و افزایش می دهد.تاکید کنید که اکنون ذهن خودآگاهتان را برای موفقیتی بیشتر باز و آماده نموده اید و قسمتی از آن موفقیت، افزایش درآمد و ثروت است .

همیشه هر کاری از دستتان برمی آید برای شغل خود بکنید تا کائنات بدانند که آمادگی بالا رفتن از جایی که هستید به جایگاهی بهتر را دارید.

فراموش نکنید که تکرار جملات تاکیدی مثبت به شما کمک می کند تا از درون انرژی مثبت به سوی دیگران بفرستید، در ارتباط با افراد ،خصوصیات مثبت آن فرد را بیرون بکشید و در طول روز ، افراد مناسب، اتفاقات خوب را برای خود رقم بزنید، و این حقیقت وجود دارد که افراد اطراف ما در حقیقت بازتاب درون ما هستند.

جملات تاکیدی مثبت زیر را با خود تکرار کنید:

 

در قسمت دیدگاه می توانی یک جمله مثبت ثبت کنی و زنجیره ای از حال خوب و اتفاقات عالی در جهان باشی

شاد باشید و خوشبخت در پناه خدا 

لیلا امیری نسب

مربی مهارتهای زندگی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حال خوب با جملات تاکیدی مثبت – مراقبت از کودک درون

وقتی از مراقبه،مدیتیشن و ریلکسیشن صحبت می شود چه تصویری در ذهنت می آید؟

شاید تصویر فردی را تصور می کنی که چهار زانو نشسته و چشمان خودش را بسته و در سکوتی عمیق فرو رفته است.

چرا افراد مراقبه می کنند ؟

چرا باید هر روز مراقبه انجام دهیم ؟

مراقبه، مدیتیشن و ریلکسیشن همه و همه  برای توجه و تمرکز بر موضوعی خاص ،جهت خاموش کردن ذهن برای مدت مشخص می باشد، تا با اینکار ذهن بتواند برای لحظاتی از پیامهای منتقد درونی رها شود، و بتواند الهامات و شهود و نشانه ها را دریافت کند.

در یک کلام مراقبه،

به معنای حضور در لحظه اکنون به جای گذشته و آینده می باشد، ترس های آینده مثل بدهی، قسط،احتمال شکست، فقدان، جدایی و …. را رها کنیم و همچنین حسرت ها و خاطرات تلخ گذشته مثل،فرصت های از دست رفته، اشتباهات، ظلم هایی که در حق ما شده و تمام ناراحتی ها در ارتباط با خودمان و دیگران را را بتوانیم به دست فراموشی بسپاریم.

 

وتعبیری که من از مراقبه دارم :

-مراقبه یعنی مراقبت از خودت

-مراقبه یعنی تو مادر می شوی برای کودک درونت،

نوازشش می کنی ، بهش آرامش می دهی به هر شکلی که خودت دوست داری و با آن راحت هستی، فرقی نمی کند.

-راستی تو چطوری با کودک درونت ارتباط برقرار می کنی ؟

-می دانستی توجه به زیباییها و قدم زدن در یک محیط سرسبز یک نوع مراقبه است،

زیرا دست کودک درونت را میگیری و با خودت به جاهایی می بری که او دوست دارد.

-می دانستی وقتی برای خودت یک لیوان چای دارچینی دم می کنی و وقتی تنها هستی در ظرفی زیبا غذایت را می ریزی و با توجه و حس عمیق شکرگزاری آن را می خوری یک نوع مراقبه است،

زیرا به کودک درونت خوراکی های خوشمزه همراه با حس خوب می دهی.

-می دانستی وقتی به گلهایت آب می دهی ، باهاشون صحبت می کنی، قربون صدقه شون میری، یک نوع مراقبه است،

زیرا کودک درونت آنهمه عشق و انرژی مثبت را دریافت می کند.

-می دانستی وقتی به خودت سخت نمی گیری،کارهای سخت را رها می کنی،قدری در در خیابانها قدم می زنی و بادی که صورتت را نوازش می کند حس می کنی وخدا را به خاطر نعمت سلامتی و پایی که برای راه رفتن به تو داده، سپاسگزاری می کنی یک نوع مراقبه است،

زیرا کودک درونت رقص کنان در درون تو شادی می کند وبا تو قدم می زند.

-می دانستی وقتی ، از داشته هایت ، از خواسته هایت در آینده ، از آرزوهای رنگی رنگی می نویسی و تمام تمرکزت را روی کاغذ می آوری یک نوع مراقبه است

زیرا به کودک درونت قول سفری در آینده به قصر آرزوهایش را می دهی.

-مراقبه یعنی توجه و تمرکز بر لحظه اکنون که حال تو را بهتر می کند.

مراقبه یعنی تو مادر می شوی برای کودک درونت

وقتی حال و هوای خوبی برای اوایجاد می کنی، کودک درونت که منبع اصلی الهامات و شهود می باشد با تو دوست می شود و تو را به خواسته هایت می رساند.

مراقبه در حد نهایی و کمال یعنی به این باور برسی که

خدا مراقب من است ،

خدا مراقب من است،

خدا مراقب من است و من از هیچ چیز نمی ترسم، و نگران هیچ چیز نیستم، بدیها را می بخشم، و تنها به خوبیها و نکات مثبت توجه می کنم 

 

در قسمت دیدگاه می توانی یک جمله مثبت ثبت کنی و زنجیره ای از حال خوب و اتفاقات عالی در جهان باشی 

شاد باشید و خوشبخت در پناه خدا 

لیلا امیری نسب

مربی مهارتهای زندگی