درباره من

 

من لیلا امیری نسب هستم

مربی مهارتهای زندگی -متخصص TA

 

تلاش می کنم دنیا را جای بهتری برای زندگی کنم و باور دارم که آموزش قدرتمندترین سلاحی است که از آن می توان برای تغییر دنیا استفاده کرد.

بزرگترین آرمان من پیشرفت و ارتقا سطح زندگی فردی و اجتماعی انسانها از طریق آموزش می باشد و ماموریت من کمک به شما جهت رسیدن به اهدافتان از طریق ارتقا مهارت های ده گانه زندگی و افزایش هوش هیجانی می باشد.رویکرد من جهت تدریس متد TA می باشد.

از نظر من مسیر اصلی زندگی  از پنج مرحله می گذرد:

1-خودآگاهی

2-خودشناسی

3-خودپذیری

4-خوددوستی

5-دگر دوستی

 

1-خودآگاهی

مسیر اصلی زندگی از خودآگاهی شروع می شود، آگاهی،  مهمترین قسمت زندگی تمام انسانها می باشد. زیستن آگاهانه یعنی من یاد می گیرم ریشه تمام مشکلاتم ، در زندگی شخصی و اجتماعی را در وجود خودم جستجو کنم،

وقتی ما مسئولیت تمام و کمال زندگی را می پذیریم، بیشتر مشکلات چه در حوزه درون فردی و چه ارتباطات بین فردی، به آسانی حل می شود.

2-خودشناسی

در مرحله خودشناسی چرایی احوال و چرایی رفتارهای خودمان را پیدا می کنیم، دلیل زودرنج بودنمان، دلیل نفرت، کینه و خشمی که گاهی نسبت به دیگران داریم،

دلیل حسادت درونی، که آتشی در درون ما شعله ور می کند، را پیدا خواهیم کرد. و یاد می گیریم هر روز با خودشناسی بیشتر احوال و رفتار خودمان را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم من بهتری از خودمان بسازیم.

3-خودپذیری

در مرحله بعد از خودشناسی، وارد مرحله خودپذیری می شویم، مرحله ای که کم کم یاد میگیریم به صلح درونی با خودمان برسیم ، سایه های وجودی مان را بشناسیم و بپذیریم، تا آنجا پیش می رویم که عزت نفس ما، آجر به آجر ساخته می شود و کاخ آرزوهایمان بنا می شود.

4-خوددوستی

بعد از مرحله خودپذیری به خوددوستی می رسیم، مرحله ای که به همان پرنسس و شاهزاده ای تبدیل می شویم که از روز اول در تقدیر ما نگاشته شده بود، ولی به واسطه پیش نویس زندگی در دوران کودکی، از نقش اصلی زندگی خود دور شدیم، در این مرحله یاد می گیریم، نمایشنامه روانی زندگیمان را دوباره از نو بنویسم و به اصل وجودی خود متصل شویم.

5-دگر دوستی

وقتی از چهار مرحله خودآگاهی ، خودشناسی ، خودپذیری و خوددوستی میگذریم به مرحله پنجم که دگر دوستی است راه پیدا می کنیم.

عشق حقیقی به دیگران در ما جوانه می زند، عشقی که نه از سرنیاز، نه از سر تنهایی، نه از سر گمشدگی و نه از سر بی پناهی می باشد ، عشقی که  واقعی ست ، عشقی که اول در وجود خودمان جوانه زده، رشد کرده و حالا  راهی برای ورود به وجود دیگری (از درون به بیرون) پیدا می کند. اینجاست که ارتباط ما با دیگران به ارتباط موثر می انجامد.

ارتباط موثر یعنی ارتباطی که در آن دنبال تکنیک و تاکتیک و توپ و تانک نباشیم،

ارتباط موثر یعنی ارتباطی که در آن دنبال سیاست در رابطه ، جذابیت در قالب عطرهای گرانقیمت و عمل جراحی های پی در پی روی پیکرمان نباشیم،

ارتباط موثر یعنی ارتباطی که خودت را دوست داشته باشی همانگونه که هستی و دیگران را دوست داشته باشی همانگونه که هستند. و این تغییر، یک زندگی ایده آل را برایت رقم می زند.

اگر مایل به تغییر و تحول در روابط عاطفی و ارتباطات اجتماعی هستی باید پنج مرحله مسیر اصلی زندگی را با آموزش طی کنی

برای تغییر و تحول با من همراه شو …

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *