ارتباط موثرو الگوهای رفتاری کارآمد درTA

ارتباط موثر و شناخت الگوهای رفتاری کارآمد در روابط به روش تحلیل رفتار متقابل TA

لینک دانلود ویدئو از آپارات

برای بسیاری از ما برقراری ارتباط روشن‌تر و مؤثرتر، به یادگیری برخی مهارت‌های مهم نیاز دارد. خواه در بهبود ارتباط با همسر، فرزندان، رئیس و خواه همکاران خود باشید، یادگیری این مهارت‌ها می‌تواند ارتباط شما با دیگران را عمیق‌تر کند، اعتماد و احترام بیشتری به وجود آورد و کار گروهی، حل مشکلات و سلامت کلی روابط اجتماعی و عاطفی شما را بهبود بخشد.

بخش زیادی از زمان ما در زندگی صرف ارتباطات می‌شود. این ارتباطات شامل بخش‌های مختلفی مانند بخش عاطفی،شغلی و به طور کلی انواع ارتباطات اجتماعی می شود. انسان‌ها همواره در تلاش هستند که روابط خود را به سمت مثبت و سازنده سوق دهند. با کمک تئوری تحلیل رفتار متقابل و تکنیک‌های آن می‌توانیم کیفیت روابط اجتماعی خود را بهبود بخشیم و در بخش‌های مختلف زندگی نتیجه‌های مطلوبی را به وجود آوریم.

هرجایی در کلاسها و دوره های آموزشی از ارتباط موثر با دیگران صحبت کرده ام، لاجرم به خودشناسی بیشتر برای ایجاد این ارتباط اثر بخش اشاره نموده ام، و پرواضح است که ارتباط تاثیرگذار بدون خودشناسی امکان پذیر نمی باشد.هدف تحلیل رفتار متقابل TA این است که به فرد کمک کند تا خودش را بهتر بشناسد و ظرفیت‌های خود را از طریق توسعه‌ی بخش بالغ شخصیتش بهبود بدهد و ارتباطی بالغانه با دیگران برقرار نماید.

وبینارآموزشی بالا به مدت 90 دقیقه شما کمک می کند تا با مفاهیم زیر بیشتر آشنا شوید

1-الگوهای رفتاری کارآمد و ناکارآمد

2- مفهوم نوازش و اهمیت آن در ارتباط اثربخش

انواع الگوهای رفتاری در ارتباط با دیگران: 

-الگوی رفتاری انفعالی ،

-الگوی رفتاری انفعالی پرخاشگر،

-الگوی رفتاری پرخاشگر ،

-الگوی رفتار قاطع ،

در این وبینار آموزشی در خصوص انواع الگوهای رفتاری در ارتباط با دیگران توضیحاتی ارائه شده است و تفاوت الگوهای رفتاری کارآمد و ناکارآمد با مثال تشریح شده است، بهترین الگوی رفتاری در ارتباط با دیگران، الگوی رفتاری قاطع می باشد، که با تماشای ویدئو وبینار آنرا به خوبی یاد خواهید گرفت.

در ادامه وبینار در خصوص نظام نوازشی دکتر اریک برن طبق نظریه تحلیل رفتار متقابل توضیحات جامعی ارائه شده است که به شما کمک می کند با شناخت انواع نوازش و بانک نوازشی بتوانید ارتباط بسیار بهتری با دیگران برقرار کنید 

نوازش (Stroke) از جمله مفاهیم کلیدی در  تحلیل رفتار متقابل TA محسوب می‌شود.

این مفهوم در مدل تحلیل رفتار اریک برن در حدی مهم است که او در تعریف نوازش چنین می‌گوید:  نوازش، واحد بنیادین برای شکل‌گیری و سنجش تعامل اجتماعی است. 

به عبارتی، همان‌طور که ساختمان با آجرها شکل می‌گیرد و فیلم، در قالب مجموعه‌ای از سکانس‌ها به وجود می‌آید، تعامل ما انسان‌ها با یکدیگر هم مجموعه‌ای از نوازش‌هاست.

همچنین یاد بگیرید :

راهکار محبت و نوازش در برخورد با افراد دشوار -رویکرد تحلیل رفتار متقابل TA

ساختار شخصیت- سه حالت شخصیتی (والد -بالغ -کودک ) درTA

ارتباط موثر و مدیریت تنش در رابطه با رویکرد تحلیل رفتار متقابل TA

درمان حسادت به روش تحلیل رفتار متقابل TA-

 

 

با یادگیری خودشناسی و ارتباط موثر به روش TA می توانید :

-در ارتباط با همکارتان بتوانید روابط صمیمی ایجاد کنید تا ساعات طولانی روز را با حال خوب در کنار او سپری کنید

-در ارتباط با رییس تان بتوانید ارتقا درجه پیدا کنید ، یا پاداش و حقوق بیشتری دریافت کنید.

-در ارتباط با استادتان ، بتوانید با ایجاد صمیمیت و نزدیکی و همیاری، پایان نامه بهتری ارائه دهید و نمرات بهتری کسب کنید.

-در ارتباط با همسرتان بتوانید صمیمیت ، آرامش وعشق را تجربه کنید.

در ارتباط با اجتماع دور و برتان بتوانید به فردی کاریزماتیک، تاثیرگذارو دوست داشتنی تبدیل شوید. و در روابط محیط کار و در زندگی شخصی موفق باشید.

لذا دوره آموزشی جامع تحلیل رفتار متقابل به مدت 17 جلسه به شما کمک می کند به خودشناسی عمیق تری از خود برسید و در روابط بین فردی موفق و تاثیرگذار باشید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *