جملات آموزنده کوتاه از روانشناسی شخصیت

️ققنوس باش ،

غرق در افکار آشفته بودم و از وضعیت کنونی ام به خودم غر می زدم و شکوه می کردم که مربی درونم آرام در گوشم زمزمه کرد ، عزیزکم از هر چه اتفاق افتاد راضی باش ، اگر خوب بود زندگیت را قشنگ تر می کنه، و اگر سخت بود قراره تو را بسازه… گاهی از دل تضادها قراره معجزه بشه..
مثل ققنوس از دل هر درد زاده شو و افسانه ای از نو بساز.


⚡️ آدمها رویاهاشون را به شک می بازند، نه به شکست⚡️

 


سپاسگزارم

هر وقت که پشت رایانه ام می نشینم تا مطلبی را بنویسم اول از همه از نیروی درونم که از طریق کلمات بر من جاری می شود سپاسگزاری می کنم ، سپس از همکاری رایانه ام با خودم ممنونم ، از انگشتان ، چشمان ، ذهن و پشتم، برای نقش هرکدام سپاسگزاری می کنم، به راستی به این باور رسیده ام که ادراک ذهنی ام با شرایط جسمی رابطه مستقیم دارد، سرانجام وقتی مطالبم را منتشر میکنم، از هر کسی که آن را میخواند در ذهنم سپاسگزاری می کنم و می دانم مهر و نیت خیری که با مطالبم درآمیخته، توسط او حس خواهد شد.
این متن را نوشتم تا یادم بماند، جز مهر، عشق و قدردانی در قلبم، جایی برای هیچ چیز دیگر نماند.


دلقکی به نام “من”

در جایی در اعماق وجود، هر فردی معمولا می داند که کجا باید برود و برای بهتر شدن زندگیش بدون توجه به ترسهایش چه کار باید بکند، اما گاهی دلقکی به نام ِ “من” طوری گیج کننده او را وارد حالتهای پیش نویسی و نمایشنامه اولیه زندگی می کند که ندای درونی نمی تواند خود را نمایان کند .


شعور بیکران درون

در هسته مرکزی شخصیت شما ، یک شعور ذاتی( یک دستگاه مسیریاب ) وجود دارد که بسیار توانمند تر از هر نرم افزاری است که ناسا بتواند تهیه کند. آن شعور می داند شما را چگونه در مسیری بسیار دقیق در زندگی هدایت کند.
شما می توانید با مشاهده دقیق ذهن ، کنترل افکار مربوط به سطح والد درون ، احساسات کودک درون و رفتار بالغانه به این هدف دست یابید و اگر می بینید که از مسیر خارج و به بیراهه افتاده اید می توانید تغییرات لازم را در دیدگاه خود ایجاد کنید و اعتماد داشته باشید آن شعور بیکران، که نخست شما را به مسیر رویاهایتان هدایت کرد، بقیه کارها را برایتان ردیف می کند.


تقصیر داور بود …

تا زمانی که مسئولیت تغییر شرایط زندگیت را تمام و کمال نپذیری، مدام سیاست ، دولت، جامعه، پدرو مادر ، رییس ظالم، همسایه بد و اوضاع اقتصادی نابسامان را مقصر نداشته ها و نرسیدن هایت بدانی به هیچ دستاورد قابل توجهی در زندگیت نخواهی رسید.

تعیین کننده برد و باخت تو در زمین زندگی، در دست داور نیست، بلکه نحوه بازی ، مهارت و قابلیتهای تو نتیجه را برایت رقم خواهد زد.


هنر رها کردن

شاید برخی از ما وابسته به کنترل کردن همسر، پدر و مادر سالخورده و در سر دیگر طیف، فرزندان بزرگسالمان باشیم و تلاش می کنیم که مطابق با نظر و عقیده ما رفتار کنند، بیشتر اوقات رنج می کشیم تا به آنها بفهمانیم چیزی که ما می گویم درست است و خیر آنها را میخواهیم، در صورتی که باید اجازه دهیم افراد به شیوه خود زندگی را تجربه کنند حتی اگر به ظاهر نادرست باشد.

در واقع ما باید به این درجه از آزادگی برسیم که ما به غیر از دم و بازدم و فکر بعدی مان،کنترل چندانی بر چیزی نداریم، تشخیص اینکه چه هنگام چیزی را رها کنیم همان قدر مهم است که بدانیم چه را باید رها کنیم،.

باید توجه داشت رها کردن پایان جهان نیست ، شروع یک زندگی تازه بدون وابستگی میباشد.


نق نقو بودن همسرتان نشان دهنده این است که او به توجه و محبت بیشتری از طرف شما نیازمند است. او با نق زدن می خواهد به شما نشان دهد که به من نگاه کن، من را ببین ، به من توجه کن، من را نوازش کن….
وقتی بانک نوازشی افراد خالی می شود، احساسِ غیرخوب درونی در آنها بالا می زند ، برای فرونشاندن این احساس غیر خوب به هر رفتاری دست می زنند، و با نق زدن و بدرفتاری می خواهند انرژی خود را دوباره احیا کنند.

در اینگونه مواقع به جای رفتار پرخاشگرانه متقابل در برابر این افراد، تلاش کنید کودک درون او را ببینید، در چهره او کودکی ۳ یا ۴ ساله را تماشا کنید که دست و پا میزند تا به او نگاه کنی و او را دریابی و به او توجه کنی .
بنابراین خوبی ها و نکات مثبت او را برجسته و تحسین کنید و با گفتن آن نکات ، حس بهتری را در او ایجاد کنید. طوری با حرفهای محبت آمیز او را نوازش کنید که اطمینان پیدا کند دوستش دارید.
طبق نظریه TA با این روش از احساس ( غیرخوبِ ) ( کودکِ) همسرتان کاسته می شود، و والد حمایتگر شما با یک نظام نوازشی مناسب، جلوی رنجش و دلخوری در رابطه را خواهد گرفت و یک ارتباط موازی و سالم بین شما شکل می گیرد


شخصی که در درون خود، تحت تسلطِ وضعیت ( غیر خوب درونی ) است، همیشه از ساده ترین جمله ها ، کنایه هایی دوپهلو برداشت می کند.

کدام آرایشگاه موهات را کوتاه کردی ؟

-مگر چه عیبی دارد ؟
– چی شده گند زده به موهام ؟!
-میخواد سردربیاره من کجا میرم !

شخصی که مدام ( کودک) (غیرخوب) درونش فعال است قادر نیست روابط خوبی با دیگران برقرار کند و به طور مداوم درگیر گفتگوی درونی و برداشت دوپهلو از گفته و سئوالات دیگران است.
انسان هر قدر بیشتر کودک درون خود را بشناسد، بهتر می تواند زندگی خود را به سوی واقعیت ها سوق دهد، یکی از شیوه هایی که می توان برای شناسایی ( کودک) به کار برد، کنترل حرفهایی است که آدم با خودش میزند.


بی ارزش پنداشتن خود، نمودی از عدم عزت نفس و خویشتن دوستی است.

دوستمان خسته است و غر غر می کند، ما به این فکر میکنیم که چه کار اشتباهی کرده ایم که ناراحت شده است .
دوستی یکی دوبار ما را به بیرون دعوت می کند و دیگر خبری از او نمی شود و تماسی نمی گیرد. به این فکر می افتیم که حتما ما به اندازه کافی خوب نبوده ایم و درست رفتار نکرده ایم.
هنگامی که کودکی خردسال بودید چقدر تلاش می کردید که در نظر دیگران کامل و دوست داشتنی باشید ؟! کودکان آزادانه احساساتشان را ابراز می کنند و خودشان و تمام اعضای بدنشان را دوست دارند.
برای رسیدن به حس خودوستی و عزت نفس، کار اصلی ما این است که به زمانی کودکی برگردیم


جهان از جنسِ چیزی که تو واقعا”هستی” به تو میبخشه، نه چیزی که میخوای.

تا زمانی که تو از جنس شیشه هستی، حالا هر چقدرم که زیبا، اما تو اصل نیستی، “اصیل نشدی” پس از جنس خودت در اطرافت خواهی یافت. اما وقتی کربن درون تو به الماس تبدیل میشه حالا اون شیشه ها نمیتونند در کنار تو باشند، پس همه جهان دست به دست هم‌میدهند تا برای تو انچه هستی اتفاق بیوفتند؛چرا که وقتی تبدیل میشوی جهان از انچه هستی به تو میبخشد پس برای یافتن الماس از درون تغییر کن.


“ساندرا سرن” متخصص تولد دوباره که کارهای زیادی در زمینه روابط انجام داده است ، ادعا می کند که هر رابطه مهمی که داریم بازتاب رابطه ای است که ما با یکی از والدین خود در دوران کودکی داشته ایم. تا زمانی که رابطه نخستین را پاک و روشن نکنیم هرگز برای ایجاد روابطی که می خواهیم، آزاد نخواهیم بود.

روابط بازتاب خود ما هستند. آنچه که همیشه به سوی خود جذب می کنیم یا بازتاب همان ویژگی هایی است که داریم و یا بازتاب اعتقاداتی است که درباره روابط داریم.
اگر صفات و ویژگی هایی که افراد دور و بر شما دارند به طریقی مکمل زندگی شما نبود، نمی توانستید آنها را به سوی خود جذب کنید یا انها را در زندگی تان داشته باشید.


وقتی درباره دیگران درست و بدون قضاوت فکر می کنید در واقع درباره خودتان اینگونه اندیشیده اید. هرگونه سوء نیتی نسبت به دیگران از عدم اطمینان به خود، آسیب های دوران کودکی و ترسهای درونی نشات می گیرد.


اگر از كسی متنفری،
از قسمتی از خودت در او متنفری؛
چيزی كه از ما نيست نمی تواند افكار ما را آشفته كند.
برای درمان آن زخم کهنه قدیمی، خودت را با آن الگوی ذهنی منفی بپذیر و به مرور زمان آن را از ذهنت پاک کن تا عشق به دیگران در قلبت جریان یابد و شفا یابی ..‌‌.


این روزها هرجا میرم بیشتر مردم از گرانی میگن ، از روزهای سخت آینده و نگرانی برای سفره هایی که کوچکتر می شود، این یک واقعیت است، واقعیتی که تلخی آن برای خیلی ها آنقدر زیاد شده که هیچ قندی از زهرمار بودنش نمی کاهد.

ولی همیشه بین واقعیت و حقیقت اختلاف زیادی هست، حقیقت اینه که توی همین روزهای سخت، انسانهای موفق تمرکزشون به جای کمبود روی یافتن فرصتهای جدید هست.
برای همین هست، اونهایی که دنبال حقیقت اند برنده اند و اونهایی که فقط واقعیت را می ببینند بازنده …‌

شما کدام را جستجو می کنی ؟ حقیقت یا واقعیت ؟!


برای داشتن یک رابطه سالم و پایدار، عشق کافی نیست، اعتماد شرط لازم است. رابطه بدون اعتماد مثل ماشین بدون بنزین است، حتی اگر زیباترین و گرانترین ماشین دنیا را داشته باشی، بدون بنزین باهاش هیچ جا نمی تونی بری.


” دست نکن تو چش و چال خودت “

هی گیر نده به خودت، به گذشته ات، به آرزوهای نرسیده ات ، آدمیزاد کم لطف است، یادش می رود چقدر برای خودش زحمت کشیده تا به اینجا رسیده ، یادش میرود نباید سر خودش داد بزند، خودش را بازخواست کند، هی هی انگشت کند توی چشم و چال خودش، چشم و چال گذشته‌اش..‌

تو تنهایی برای نجات زندگیت کافی هستی ، نه اینکه باید تنها بمانی نه ! ولی وقتی با دیگری پیمان ببند که پیمانت از سر اشتیاق باشد نه احتیاج… باور کن انسانها در آخر، باید خودشان، خودشان را نجات بدهند.
با خودت مهربان باش ، با خودت دوست باش، دست کودک درونت را بگیر ، نازش را بکش وقتی قهر می کند نوازشش کن و با خودت او را تا بیکرانه زندگی ببر.


وقتی مشکلی پیش می آید لازم نیست کاری بکنیم ، بلکه باید چیزی را بدانیم.

خیلی از مشکلات دنیای بیرون ریشه در اندیشه های درون دارد ، با دردهایت نجنگ بلکه با آنها روبرو شو، بگذار از دل دردها یک منِ جدید از تو متولد شود .
خودت را با تمام نقص ها، کمبودها ، شکست ها و خطاهایت بپذیر ، روزگاری اگر کسی به من می گفت من فرد موفقی هستم ، از خودم می پرسیدم چرا مگر در من چه دید؟! مدتی طول کشید تا خودم را بپذیرم و دوست داشته باشم ولی امروز باور دارم که با تمام کاستی ها و کمبودهایم، فرد موفقی هستم، تلاش می کنم زندگی را با تمام چالش ها و مشکلاتش در آغوش بگیرم و هر روز برای بهتر شدن قدمی رو به تحول بردارم.


النور روزولت میگوید ” هیچکس نمی تواند بدون موافقت شما کاری کند که احساس پست بودن کنید” البته منظورش موافقت والد درون شماست.

⚡️متخصصان تحلیل رفتار باور دارند که هیچکس نمی تواند به ما صدمه بزند، مگر اینکه بتواند والد درون ما را در تنگنا قرار دهد و به قلاب بیندازد.
⚡️این امر توضیح می دهد که چرا بعضی انتقادها، توهین ها و سرزنش ها مثل آبی است که از پشت اردکی پایین می ریزد و او را خیس نمی کند ، در حالی که همان حرفها از قلب بعضی افراد عبور می کند و مانند خنجر، مستقیم در قلبشان فرو می رود.
⚡️والد درون هر یک از ما، حاصل گفتگوهای منفی درونی ماست که ساعتها، روزها ، هفته ها و گاهی ماهها به جان ما می افتد و روند ارتباطات ما را دچار اشکال می نماید.


۷ موقعیتی که باید سکوت کنی؛

۱- در اوج عصبانیت سکوت کن
۲- اگر کلماتت باعث ناراحتی کسی میشه سکوت کن
۳- اگر کلماتت به رابطه دوستی آسیب می زنه سکوت کن
۴- اگر نمی تونی بدون فریادزدن حرف بزنی سکوت کن
۵- اگر تمام حقیقت را نمی دونی سکوت کن
۶- اگر منتقد درونیت میخواد شروع به انتقاد از دیگران کنه سکوت کن
۷- اگر فکر می کنی از حرفات برداشت اشتباهی میشه سکوت کن .

سکوت شرافتی دارد که گفتن ندارد.


ما توهین و بی احترامی دیگران به خودمون را به راحتی می بینیم ولی بی احترامی و خیانتی که خودمون به خودمون می کنیم را متوجه نمیشیم.
اگر یکی ما را مسخره می کنه و یا با رفتارش بهمون توهین می کنه و ما بهم میریزم و برآشفته میشیم علتش اینه که در اعماق ناخودآگاهمون این رفتار را باخودمون داریم و به علت پیچیدگی روان متوجه اون نیستیم.
جهان مثل یک آیینه است، افراد دورو بر ما به همان اندازه که بدذات و پست به نظر می رسند، در واقع بخشی از ناخودآگاه درون خود ما را به ما نشان می دهند.
روابط بهترین آیینه و راهنمای ما در شناخت خود و پیچیدگی های ناخوداگاه است.


از چالش ها و مشکلات نترس، اونها آمدند که شما را به سطح بالاتری از آگاهی سوق بدهند.
درس آن چالش را بیاموز و با تکیه بر قدرت درونت،برای کشف دنیای پیش رو حرکت کن


سکوت در اثر بستن دهان نیست
در اثر باز کردن فکر است،
هر چه فکر بازتر ، سکوت بیشتر ،
هر چه فکر بسته تر، دهان بازتر !


وقت به خودی خود طلا نیست!
کاری که در آن لحظه انجام می‌دهید ارزش وقت شما را تعیین می‌کند!


بزرگترین خیانتی که به خودت میتونی بکنی اینه که بدونی مسیرت درسته اما با این وجود وسط کار ناامید بشی و هدفت را رها کنی


دوستم داری واقعا !!

هر کسی دوست داشتنش را به زبان خودش بیان می کنه.
مرد با دو ساعت اضافه کار بیشتر برای خرید یک کیلو میوه نوبرانه برای همسرش.
پدر با گفتن هی ! پسر ، امروز مدرسه چه خبر بود! یعنی دوستت دارم باهام حرف بزن.
دختر تازه عروس با درست کردن شامی کباب مورد علاقه پدرش و هی تعارف که بخور بابا تو که چیزی نخوردی !

آدمها به میزانی که در پیش نویس زندگی خود طرد شده اند، امن ترین روش ابراز عشق را انتخاب می کنند.
قدری عمیق به آدمها و نحوه عشق ورزیشان دقت کنید، دوست داشتن خیلی وقتها در پیچ و خم رفتارها گم می شود.


آدم بدبین، سختی را در هر فرصتی می بیند؛
آدم خوش بین، فرصت را در هر سختی.


ما نباید از زندگی طلبکار باشیم
ما به زندگی بدهکاریم.
زندگی هدیه ایست که به ما داده شده، ازش خوب استفاده کنیم


هیچ نیمه ی گمشده ای وجود ندارد!
تنها چیزی که وجود دارد
تکه هایی از زمان است که در آن ها
ما با کسی حال خوشی داریم
حالا ممکن است سه دقیقه باشد
دو روز، پنج سال یا همه ی عمر…

آنتوان چخوف
کتاب زندگی من


مرتب باید ساخت، گاهی یک محصول، گاهی یک اثر هنری و گاهی لبخندی شیرین بر لب دیگری


زندگی یک راز است
رازی برای عشق ورزیدن
اول عاشق خودت شو
خودت را تماشا کن
برای خودت شعر بنویس.

عاشق خودت که شدی
بعد عشق را به دیگران تعارف کن…


انسانهای موفق خودشان برای زندگی تصمیم می گیرند اما برای انسانهای پلاستیکی فالگیرها،..


اگر کتابی خواندید و یا در یک سخنرانی شرکت کردید و حس و حال بهتری پیدا کردید از منظر تحلیل رفتار هنوز هیچ اتفاقی در شما نیفتاده است. تنها وقتی که یک اقدام واقعی قابل مشاهده انجام دادید می توانید از نتیجه کتاب، کلاس و سمینار سخن بگویید.


یه طوری روی شخصیت خودت کار کن که ده سال دیگه بگی، زندگیت را ساختی نه اینکه با زندگی ساختی.


از درون دردهات رشد کن
وگرنه درد در درون تو رشد خواهد کرد.


فقط اینکه مهارت داشته باشیم کافی نیست باید آن مهارت را عملی کنیم‌
اینکه دانشی داشته باشم کافی نیست باید آن دانش را به کار بگیرم .
مثل اینکه من نقاشی بلد باشم یا خیاطی اما هیچ وقت نه هیچ لباسی دوخته ام نه طرحی کشیدم همه آنچه که میدانم فقط در حد دانستن است.
باید بتوانم قدمی در این راه بردارم.
باید برای آرزوهایم کاری بکنم.


یه روزهایی آدمها حوصله خودشون را هم ندارند چه برسه به شما ! اول اینکه گیر ندیم به اون و و دوم گیر ندیم به خودمون .
چرا مثل قبل نیست ! چرا به من توجه نمی کنه !
فکر کنم اونقدر که باید خوب و کافی نیستم ، نمی دونم شاید لیاقت اون رابطه را ندارم و …..
گاهی رفتارهای دیگران با ما دلیل خاصی ندارد و احساسهای بد درونی ما، بازتاب وجه کودک درون خودمان است.
احساس غیر خوب بودن ما ،ریشه در وجه کودک شخصیت ما دارد، این کار ” والد” درونت است که روی سر “کودک ” ات هوار می کشد و تو را حتی مقصر رفتارهای دیگران می داند. تا جایی که جدالی عمیق در درونت، ناخودآگاه تو را به قهقرا می برد و رابطه ات را به نابودی می کشاند.


من معتقدم که هرچه بیشتر آگاهی پیدا کنیم، مسئولیت زندگیمان را بیشتر می پذیریم. به عبارت دیگر، هرچه جهل ما بیشتر باشد، رویدادها را بیشتر به خدا و دیگران نسبت می‌دهیم…


به دنیا آوردن کودکان از روی نیازهای خودمون اشتباهه، استفاده از بچه ها برای کم کردن تنهایی مون اشتباهه، اینکه به خاطر ایجاد هدفی برای زندگی خودمون یک شخص دیگه ای را به وجود بیاوریم اشتباهه. 

اروین یالم 

کتاب وقتی نیچه گریست 

—————————————————————————————————————————————————-

وقتی فردی شما را می آزاردبه این دلیل است که در اعماق وجودش از آسیبی رنج می بردو این آزارها ، زجرهای لبریز شده درونش است.چنین انسانی به انتقام و تلافی احتیاج ندارد،بلکه به کمک و نوازش نیاز دارد.

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

ترس “نشدن” اگر بر ما غلبه كند، به بيماری “نيمه‌كاره رها كردن” مبتلا می‌شويم.

کریستین بوبن

—————————————————————————————————————————————————-

آدم نیاز دارد یک نفر را آنقدر دوست بدارد که به خاطرش دست از غم بردارد، مثلا خودش را 

لیلا امیری نسب 

—————————————————————————————————————————————————-

اگر می توانستم به گذشته برگردم، به خویشتن کوچکم می گفتم ، دروغهای دیگران را باور نکن ، تو زیباترین،باهوش ترین و دوست داشتنی ترین نوع خودت هستی

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

وقتی عشق‌ را با دیگری تجربه می کنی که بفهمی ،عشق در درون دیگران نیست بلکه درون خودت است.

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

وقتی خودم را به‌قدر کافی دوست داشتم، شروع کردم به ترک کردن چیزهایی که سالم نبودند. یعنی آدم‌ها، مشاغل و عادات و اعتقاداتی که مرا کوچک و حقیر نگه می‌داشت کنار گذاشتم. قبلا فکر می‌کردم این‌ کار به معنی وفادار نبودن است، ولی در واقع این به معنای وفاداری به خویشتن است.

کیم مک میلن

از کتاب : وقتی خودم را به اندازه کافی دوست داشتم

—————————————————————————————————————————————————-

هدف از تعمق درباره شرایط کودکی خودتان این نیست که مقصر را پیدا کنید، بلکه این کار گام اول در راه آگاه شدن از الگوهایی است که همچنان تجربه های کنونی زندگیتان را شکل می دهند .
رابرت جانسون
از کتاب: زندگی نزیسته ات را زندگی کن

—————————————————————————————————————————————————-

 

زخم های روح وقتی التیام می یابد که از درد به درس تبدیل شود ،درس هر تجربه ای را عاشقانه بیاموز

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

 

عشق بدون قید و شرط یعنی.عشقی که بدون چشمداشت، بر بعدی از وجود خودت، در کالبد دیگری می بخشی و تنها با این روش عشق ورزیدن بزرگ خواهی شد .

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

 

بین خوش بینی و واقع بینی، خوش بینی رو انتخاب کنید تا الگوهای ذهنی هم خودشون رو بسمت خوش بینی سوق بدن

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

زیبایی یک زن به دانایی، دلبری، مهربانی و توانایی مستقل بودنش هست ، بقیش با یه دستمال مرطوب پاک میشه

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

ادعای بیهوده ای است که من خودم را دوست دارم، وقتی سراسیمه به زندگی چنگ می زنم تا از بیرون برای دیگران خوب به نظر برسد نه از درون برای خودم !
هیچکس اگر نداند خودم خوب می دانم چه بیرحمانه عزت نفسم را زیر پاگذاشته ام.

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

جذابیت در رفتار وقتی نمایان می شود که مانند آب در سکون و آرامش باشی، حتی تشنه ترین افراد نیز تمایل به نوشیدن آب گل آلود نخواهند داشت.

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

هر حرفی ارزش شنیدن ندارد و هرقضاوتی ارزش ناراحت شدن، بزرگ باش و در پی اثبات خود به ذهن های کوچک نباش، چشم انداز زندگیت را هدف بگیر و با اقتدار در مسیر زندگی جاری شو

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

هر کسی که قدم به زندگی شما می‌گذارد، یک معلم است. حتی اگر شما را عصبی کند باز هم درسی به شما آموخته است زیرا نیمه تاریک وجودتان را نمایان کرده است.

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

اوج عزت نفس اونجاست که برای نشان دادن قدرتت، احتیاج به تحقیر دیگران نداشته باشی و در حین آرامش، تاثیرگذار و کاریزما باشی

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

روابط دیگران با تو بازتابِ ارتعاش و حسی است که تو به خودت داری.درحقیقت “دیگران” وجود ندارند، بلکه واقعا تمامش رابطه‌ی تو با خودت است. تو می‌توانی افرادی که با آنها در ارتباط هستی را عوض کنی، و با افراد جدید وارد رابطه شوی اما این افرادِ جدید هم همان خصوصیات را برای تو تکرار خواهند کرد.

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

 

خانه تکانی را از دلت شروع کن، دل خانه خداست. نگذار کوچکترین غباری از کینه بر دیوارش بماند.

لیلا امیری نسب

—————————————————————————————————————————————————-

ببخش کسانی را که بلد نبودند با تو آنگونه که شایسته ی توست رفتار کنند، آنها به تو مراقبت از خود را نشان دادند. ببخش کسانی را که نمی دانستند چگونه تو را حمایت کنند، آنها به تو کمک کردند تا خودت را تقویت کنی. ببخش والدینت را که نمی دانستند چگونه تو را دوست بدارند، آنها به تو یاد دادند چگونه خودت را بیابی و دوست داشته باشی.
به ازای هر یک نفر که میبخشی؛ بخشی از وجودت شفا می یابد.پس ببخش و در قلب خود جایی جا باز کن که به بهترین نسخه خودت تبدیل شوی!

لیلا امیری نسب

 

—————————————————————————————————————————————————-

جمله ای زیبا و آموزنده ای از خودت و یا روانشناسان شخصیت در قسمت دیدگاهها بنویس تا دیگران نیز از آن استفاده نمایند.

3 پاسخ
 1. رضا گفته:

  چقدر مطالب سایت شما ارزنده و مفید است خانم دکتر
  خیلی ازتون سپاسگزارم . براتون آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم

  پاسخ
 2. شیدا آقایی گفته:

  هر چیزی که ما را خشمگین می سازد.

  می تواند ما را به خودآگاهی و شناخت بهتر خود مان هدایت کند.
  کارل یونگ

  پاسخ
 3. الینا زارع گفته:

  ابتدا مورد تمسخر واقع میشوی ، سپس با خشونت به مخالفت با تو میپردازند و سرانجام به تو ایمان می آورند . / آرتور شوپنهاور

  ممنونم استاد از سایت خوبتون ، من قسمت مقالات را هم مطالعه کردم
  واقعا سایتتون خیلی خوبه و مطالبتون عالیه
  هر روز به پادکست هاتون گوش می دم و معتاد صداتون شدم ، اینقدر که صداتون دلنواز و ارام بخش هست
  خوشحالم که باهاتون آشنا شدم

  پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
  نظری بدهید!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *