بهبود روابط بین زوجین با شناخت کودک درون –رویکرد تحلیل رفتار متقابل TA

بهبود روابط بین زوجین با شناخت کودک درون –رویکرد تحلیل رفتار متقابل TA

در این ویدئو آموزشی اختلاف بین زوجین می باشد که مشکل اصلی بر سر این مسئله است که مرد ترجیح می دهد روزهای تعطیل خود را با دوستانش سپری کند ولی این رفتار شدیدا مورد اعتراض همسرش می باشد.

از آنجایی که زن نیز اصول ارتباطی صحیح را نمی داند و نقش پیش نویسی او در این فیلم، کودک درون سازگار و بیش سازگار می باشد، بر سر این مسئله ، اختلاف و دعوای بین آنها بالا می گیرد.

دراین ویدئو آموزشی، راهکاری برای شناخت کودک آسیب دیده درون داده شده است تا افراد بتوانند با توجه به شناختی که از خود پیدا می کنند مسائل خود را حل وفصل کنند .

توجه بفرمایید که گاهی مشکلات و معضلات یک رابطه را باید در درون خودمان جستجو کنیم،شاید اگر بتوانیم حال وهوای خوبی برای کودک درونمان ایجاد کنیم در نتیجه  مسائل رابطه را به راحتی حل و فصل کنیم.

مادامی که به کودک درونمان توجه نکنیم و در فضای امن به حال و هوای کودک وارد نشویم، کودک درون گوشه گیر ومنزوی به جا خواهد ماند.

مادامی که به شفای کودک درون نپردازیم ،او همچنان زخمی خواهد زیست .

شفای راستین یعنی بازیابی شادی درون.

رقص،موسیقی و حرکت به کودک درون شما کمک می کندتا خودش را نمایان سازد، گاهی برای کودک درونتان اسباب بازی دلخواهش را بخرید،گاهی او را به تفریح ببرید و گاهی در خرید لباسهای زیبا دلخواهش را بخرید.

دوران بازنشستگی برای بسیاری از افراد دوران دشواری است،بدون ساعات منظم و معین کار،بدون هویت ناشی از شغل ومقام، اما اگر شخص به تفریحات و سرگرمی های زندگی عادت کرده باشد،این دوران به بهترین دوران زندگی او بدل می شود.

یک رابطه پویا نیز رابطه ای می باشد که فرد به تنهایی بتواند از با خود بودن لذت ببرد و اختلاف نظرهای رابطه را در درون همان رابطه حل و فصل کند.

تحلیل سایر فیلم ها را در لینک زیر ببینید :

لینک تحلیل فیلم ها

دوره جامع تحلیل رفتار متقابل در 17 جلسه به شما کمک می کند تا این ارتباط موثر را بیاموزید.

لینک خرید دوره جامع تحلیل رفتار متقابل TA

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *