بررسی وجه کودک درون بیش سازگار در ارتباط با دیگران -روش تحلیل رفتار متقابل

 

بررسی وجه کودک درون بیش سازگار در ارتباط با دیگران -روش تحلیل رفتار متقابل TA

در این ویدئو آموزشی که برشهایی از زندگی واقعی ماست، کودک درون ِ شخصیت اصلی فیلم به روش تحلیل رفتار متقابل مورد بررسی قرار گرفته است که به شما کمک می کند شناخت بیشتری از شخصیت خود در ارتباط با دیگران داشته باشید.

در این داستان پسری جوان که عاشق دختر مورد علاقه اش می شود، به اتفاق خانواده به خواستگاری می رود، ولی با مخالفت شدید خانواده خودش مبنی بر عدم شایستگی دختر و خانواده او روبرو می شود .

طبق نظریه تحلیل رفتار متقابل ، آقای داماد کودک درون سازگار و یا بیش سازگار دارد و فاقد مهارت های اجتماعی سازنده  برای ابراز خواسته اش می باشد، لذا به آسانی،به عدم انتخاب همسر مورد نظرش تن می دهد و از خواسته اش صرف نظر می کند.

افرادی که کودک درون سازگار و یا بیش سازگار دارند، ترس شدیدی از رنجیده شدن اطرافیان دارند و تلاش می کنند در محیط خانواده و یا محیط کار رضایت دیگران را جلب کنند، این کار شاید به ظاهر احساس خوبی مبنی بر راضی نگه داشتن دیگران به آنها می دهد ولی شدیدا از یک حقارت درونی و عدم عزت نفس در آنها نشات می گیرد .

اینگونه افراد مهار یا اینجانکشن (مهم نباش ) در سطح پیش نویس زندگی خود دارند، لذا مهارت حل مسئله و تصمیم گیری را به شخصه در زندگی خود نخواهند داشت . این افراد اگر آگاهی لازم از نقش پیش نویسی خود نداشته باشند، در تمام طول عمر در پیراهن روانی قربانی خود باقی خواهند ماند و مسئولیت عدم تحقق زندگی ایده آل خود را به گردن دیگران می اندازند. 

پادکست مهارت حل مسئله و مهارت تصمیم گیری را در لینک زیرگوش دهید

لینک مهارت حل مسئله و تصمیم گیری

 

خودشناسی به افراد تایید طلب کمک می کند تا عزت نفس خود را افزایش دهند و یک نظام ارزشی برای خود تعیین کند تا ارزشهاو تفکرات دیگران، مسیر زندگی آنها را مشخص نکند.یک الگوی رفتاری کارآمد و قاطع به شما کمک می کند تا در روابط خود به طرز مناسبی برخورد کنید.

 

این ویدئو آموزشی به شما کمک می کند الگوی رفتاری قاطع و کارآمد در ارتباط با دیگران را یاد بگیرید . 

یکی از مشکلات فرهنگ ما اشتباه گرفتن واژه حرمت و احترام است . احترام از زمانهای گذشته ،به معنای در نظر گرفتن بزرگتری و کوچکتری ، بالاترو پایین تر بودن در مفهوم ناسالم خود می باشد.

حرمت به معنای این است که من منم و تو تو ، تصمیم من به اندازه تو ارزشمندو مهم است،در دنیای امروز ما باید یاد بگیریم به حریم و حقوق همدیگر پایبند باشیم ،لذا این روزها حرمت به جای احترام جایگزین شده است.

 افرادی که مسئولیت پذیری لازم و کافی را در زندگی خود ندارند، به اهداف خود دست پیدا نخواهند کرد، این افراد مدام از بخت خود شکایت می کنند و جامعه ، خانواده و اطرافیان را مقصر عدم تحقق آرزوهایشان می دانند ولی در واقع این تیپ شخصیتی، درگیر کودک درون آسیب دیده و پیش نویس زندگی بازنده خود هستند، لازم است برای آشنایی کامل با خودشناسی و ارتباط موثر با دیگران با پیش نویس زندگی خود بیشتر آشنا شویذ.

تحلیل سایر فیلم ها را در لینک زیر ببینید :

لینک تحلیل فیلم ها

 

دوره جامع تحلیل رفتار متقابل در 17 جلسه به شما کمک می کند تا این ارتباط موثر را بیاموزید.

لینک خرید دوره جامع تحلیل رفتار متقابل TA

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *