احساسات منفی خود را به هیچ وجه سرکوب نکنید !

وقتی خشمگین می شوید ممکن است با خود فکر کنید اگر فریاد بزنید حتما آدم گستاخی به نظر می رسید، پس بهتر است این احساس منفی را فروبرید و آن را ابراز نکنید، چون ازکودکی به شما آموخته اند که دختر خوب فریاد نمی زند، به همین علت وقتی کارمندتان، کارش را اشتباه انجام می دهد به جای اینکه با یک الگوی رفتاری قاطع و کارآمد اشتباه او را گوشزد کنید تمام سم و زهر عصبانیت را در درون خود می ریزید و بازتاب آن، انزجار درونی از خودتان می باشد.

وقتی دندانتان درد می کند، تلاش می کنید دیگران به میزان درد و رنج شما پی نبرند زیرا از کودکی به شما آموخته اند مرد گریه نمی کند! وقتی به عنوان یک مرد بالغ این احساس را سرکوب می کنید و جلوی اشک ریختن خود را می گیرید، ناخودآگاه ناراحتی خود را به صورت عصبانیت سرهمسرتان خالی می کنید.

وقتی احساس ترس می کنید قطعا آن را نشانه ضعف ، ناتوانی و بی ارزشی خود می دانید و به صورت ناخودآگاه تلاش می کنید ترس را انکار و خود را فردی قوی، مصمم و با اراده نشان دهید، این احساس منفی در شما تلنبار شده و موجب بیماری روانی تنی می گردد.

تمام این احساسات منفی برای آگاه کردن شما به وجود می آیند و اغلب تنها راه ارتباط شما با روحتان هستند، اگر به واسطه پیام های پیش نویسی در دوران کودکی آن احساسات منفی را انکار کنید و یا وانمود کنید واقعی نیستند، آن احساسات نمی توانند به شما در مسیر بازگشت به منزل حقیقی و آغوش رحمت الهی کمک کنند .

امروز از شما می خواهم همان همدلی، عشق و محبتی را که نثار کودک یا معشوق خودتان می کنید ارزانی خود کنید، از شما می خواهم خودتان را همانگونه که هستید ابراز کنید و ترس از عدم خوب بودن و به اندازه کافی شایسته نبودن را فراموش کنید.

با متانت و وقاری که یک عاشق، معشوق خود را در آغوش می گیرد، از این لحظه تصمیم بگیرید خود را تسلیم احساسات حقیقی تان  کنید، به همه آنها خوش آمد بگوید و در آغوش شان بگیرید .

این جملات را در دفترتان یادداشت کنید:

من به خودم اجازه می دهم احساساتم را همانگونه که هستم ابراز کنم و ترس از قضاوت نداشته باشم، من هرگونه نیاز به دوست داشتنی بودن، توسط دیگران را رها می کنم، من برای دردها و رنج هایم بدون ترس از حرف مردم گریه می کنم و هر جا که لازم باشد بدون غرور و خودبرتربینی از دیگران کمک می گیرم و خودم را به جریان حمایت جهان می سپارم.

از نیروی بیکران درونتان و آگاهی برتر بخواهید به شما نشان دهد اگر به این احساسات اجازه وجود بدهید در آینده چه ارمغانی برایتان خواهد داشت ؟

این فرایند تغییر یعنی اجازه حضور و پذیرش عواطفتان می تواند فرصت های درونی و بیرونی غیرمنتظره و معجزه آسایی برای شما به ارمغان بیاورد.

 

جمله تاکیدی مثبت

با رهایی و تسلیم ، بهترین مشیت الهی در انتظار من است.

 

نویسنده لیلا امیری نسب

اگر قصد داریدبا خودشناسی، افکارو احساسات خود را شناسایی و با کنترل خشم و به کار گیری الگوی رفتاری قاطع و کارآمد، ارتباط موثری با دیگران برقرار کنید، پیشنهاد ما این است که پکیج آموزشیTA (باتخفیف فوق العاده) که طبق استاندارد انجمن بین المللی TA تهیه شده را خریداری فرمایید.

 

بیشتر بدانید :

 

مقالات و داستان تو

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *