مراقبه کودک معنوی درون- شفای کودک درون 

در ژرفای وجود هر یک از ما کودکی معنوی وجود دارد، کودکی مقدس، طفلی محبوب -بچه ای معصوم که با عشق و در عشق زندگی می کند .اگر می خواهید با کودک درونتان یا هوش بیکران ذهن ناخودآگاهتان ارتباط برقرار کنید و به رویاهایتان جامه عمل بپوشانید ، لازم است حال و هوای خوبی برای کودک درونتان ایجاد کنید تا بتوانید با این کودک معنوی درون ارتباط برقرار کنید .
برای ستایش و قدردانی راستین از گوهر درون، بهتر است که مستقیم با ما سخن گوید،دوران کودکی هراندازه هم دردناک بوده باشد، کودک معنوی درون منتظر است تا با او آشتی کنید، تا هدیه ای بسیار ارزشمند به شما تقدیم کند.این کودک، غرق در نور، محاط در شادمانی،و سرشار از خردو هدایت الهی است.

وقتی از مراقبه،مدیتیشن و ریلکسیشن صحبت می شود چه تصویری در ذهنت می آید؟

شاید تصویر فردی را تصور می کنی که چهار زانو نشسته و چشمان خودش را بسته و در سکوتی عمیق فرو رفته است.

چرا افراد مراقبه می کنند ؟

چرا باید هر روز مراقبه انجام دهیم ؟

مراقبه، مدیتیشن و ریلکسیشن همه و همه  برای توجه و تمرکز بر موضوعی خاص ،جهت خاموش کردن ذهن برای مدت مشخص می باشد، تا با اینکار ذهن بتواند برای لحظاتی از پیامهای منتقد درونی رها شود، و بتواند الهامات و شهود و نشانه ها را از طریق کودک درون دریافت کند.

در یک کلام مراقبه،

به معنای حضور در لحظه اکنون به جای گذشته و آینده می باشد،

 

ترس های آینده مثل بدهی، قسط،احتمال شکست، فقدان، جدایی و …. را رها کنیم و همچنین حسرت ها و خاطرات تلخ گذشته مثل،فرصت های از دست رفته، اشتباهات، ظلم هایی که در حق ما شده و تمام ناراحتی ها در ارتباط با خودمان و دیگران را را بتوانیم به دست فراموشی بسپاریم.

-مراقبه یعنی مراقبت از خودت

-مراقبه یعنی تو مادر می شوی برای کودک درونت،

نوازشش می کنی ، بهش آرامش می دهی به هر شکلی که خودت دوست داری و با آن راحت هستی،با او ارتباط برقرار می کنی.

-راستی تو چطوری با کودک درونت ارتباط برقرار می کنی ؟

-می دانستی توجه به زیباییها و قدم زدن در یک محیط سرسبز نوعی ارتباط با کودک درون است.زیرا دست کودک درونت را میگیری و با خودت به جاهایی می بری که او دوست دارد.

 

-می دانستی وقتی برای خودت یک لیوان چای دارچینی دم می کنی و وقتی تنها هستی در ظرفی زیبا غذایت را می ریزی و با توجه و حس عمیق شکرگزاری آن را می خوری یک نوع توجه به کودک درون است.

 

-می دانستی وقتی به گلهایت آب می دهی ، باهاشون صحبت می کنی، قربون صدقه شون میری، یک نوع ارتباط عمیق احساسی با کودک درون است زیرا کودک درونت آنهمه عشق و انرژی مثبت را دریافت می کند.

 

-می دانستی وقتی به خودت سخت نمی گیری،کارهای سخت را رها می کنی،قدری در خیابانها قدم می زنی و بادی که صورتت را نوازش می کند حس می کنی وخدا را به خاطر نعمت سلامتی و پایی که برای راه رفتن به تو داده، سپاسگزاری می کنی یک نوع ارتباط عمیق با کودک درون است،زیرا کودک درونت رقص کنان در درون تو شادی می کند وبا تو قدم می زند.

 

-می دانستی وقتی ، از داشته هایت ، از خواسته هایت در آینده ، از آرزوهای رنگی رنگی می نویسی و تمام تمرکزت را روی کاغذ می آوری یک نوع ارتباط با کودک درون است زیرا به کودک درونت قول سفری در آینده به قصر آرزوهایش را می دهی.

 

در واقع وقتی حال و هوای خوبی برای اوایجاد می کنی، کودک درونت که منبع اصلی الهامات و شهود می باشد با تو دوست می شود و تو را به خواسته هایت می رساند.

برای اینکه بتوانید آرامش عمیق تر را تجربه کنید، باید با مبحث خودشناسی و پیش نویس زندگی آشنا شوید، ویدئو زیر در خصوص شفای کودک درون به شما کمک می کند حال خوبی برای خود ایجاد نمایید.

در  ویدئو بالا ابتدا با مفهوم پیش نویس زندگی آشنا خواهید شد، یکی از عواملی که مانع تحقق ما در زندگی می شود، عدم آگاهی از مهارها و بازدارنده های ،برنامه ریزی شده در سطح ضمیر ناخودآگاه می باشد ، بنابراین لازم است ابتدا شخصیت خود را از این آلودگی ها پاک کنید تا بتوانید حال و هوای خوبی برای کودک درون خود ایجاد کنید.

بیشتر بدانید :

8 روش کاربردی براي شفای کودک درون

عشق از نگاه تحلیل رفتار متقابل TA

به خودت عشق بورز و اشتباهات خودت را ببخش

سایه های شخصیت – سفر کشف من حقیقی و شفای زندگی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *