چرا با اینکه مهربان هستم ولی قدر من را نمی دانند و روابطم باب میلم نیست ؟ (1)

 

دانلود ویدئو از آپارات 

این ویدئو آموزشی در پاسخ به سئوال یکی از کاربران سایت تهیه شده است 

دانلود فایل صوتی 1

سئوال کاربر سایت 

 

من همیشه  یک مشکل بزرگ در ارتباطم دارم و روابطم باب میلم نیست ، من خودم خیلی مهربانم و تا حد زیادی دیگران را حمایت می کنم ولی در بیشتر مواقع به جز افراد نزدیک و خانواده ام این حمایت را از دیگران دریافت نکرده ا م مثلا یکی از دوستانم اسباب کشی داشت من خیلی کمکش کردم براش غذا درست می کردم و می فرستادم و کلی در جابجایی کمکش کردم ولی من خودم چند وقت پیش مریض شده بودم اصلا اعتنایی نکرد و دریغ از یک کاسه سوپ که برای من درست کنه!

یا دوستی داشتم که باهم مثل خواهر بودیم و من خیلی خیلی خیلی براش رفاقت کردم و همه جوره بودم ولی اون اینطوری نبود و فقط حرف بود اما عمل صفر،

من شده بودم گوشی برای درد و دل هاش ولی  هر وقت من  میخواستم حرفی بزنم سریع بحثو عوض میکرد و میرفت…

دوستیم باهاش تمام شد الکی الکی و الان ناراحت نیستم ولی خشمگینم از تمام خوبی ها و کمک های همه جانبه خصوصا روحی روانی که در حقش کردم و اون بدون توجه رفت و الان با دوستای دیگش و همسرش خوشحاله اما من در این حجم از تنهایی گیر افتادم.
من هیچ وقت روابطم باب میلم نبوده و همیشه محبت بیشتر از طرف من بوده،تاحالا سه بار دوستیم با دوست پسرم بهم خورده چون من همه جوره تو دوستی هام هستم و وقتی اون رو متقابل نمیببنم سرد میشم و ایراد میگیرم و در نهایت اتمام روابط و ازین رو از ازدواج هم خیلی میترسم…
ممنون میشم منو راهنمایی کنید چطور ازین خشم رهایی پیدا کنم و چطور ادمایی که قدر خوبی های من رو ندونستن و نمیدونن رو ببخشم؟ چطور روابط درست با دیگران برقرار کنم ؟

 

پاسخ به سئوال توسط استاد در آموزش بالا خلاصه شده است، شما نیز می توانید با توجه به همراهی با این سایت آموزشی و دانش و بینشی که نسبت به مسائل تحلیل رفتار TA پیدا کرده اید پاسخ خود را به سئوال مربوطه در قسمت دیدگاههای همین قسمت ثبت کنید.

فعالیت شما در «قسمت دیدگاههای سایت » مثل یک دوره‌ی کارآموزی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاهاست.مثل دانشجویی که برای پزشک شدن، نه فقط به صورت تئوری درسهای پزشکی را می‌آموزد، بلکه پس از پایان فارغ التحصیلی و آنهمه آموزش در طی دوره، به عنوان یک کارآموز، آنچه از طبابت آموخته است را در فضای واقعی اجرا می‌کند، تا نتیجه‌ی آموخته‌هایش را در واقعیت تجربه نماید.

اینجا نیز فضایی است واقعی برای به‌کاربستن آنچه می‌آموزی، به منظور ایجاد یک نتیجه‌ی واقعی و ملموس. پیشنهادات و تجربیات زندگی شخصی و توصیه های شما به سایر کاربران سایت، کمک شایانی جهت رشد و پیشرفت در یک حرکت دسته جمعی خواهد بود.

اگر می خواهید با ساختار شخصیت خود و دیگران بیشتر آشنا شوید  پیشنهاد ما این است که پکیج آموزشی TA که طبق استاندارد انجمن بین المللی ITAA  تهیه شده را خریداری فرمایید

 

 

1 پاسخ
 1. زهرا شایسته گفته:

  سلام بر استاد عزیزم و دوست گرامی

  منم قبل اینکه با تحلیل رفتار آشنا بشم و خودشناسی عمیقی از خودم داشته باشم دقیقا مشکل شما رو داشتم ، خواهرم از من 10 سال بزرگتره ، من خیلی بهش محبت می کردم و خیلی کارها براش می کردم ولی همیشه احساسم این بود که خوبی هام بهم برنمی گرده و با خودم می گفتم چرا اون همیشه از خوبی من سواستفاده می کنه ….
  همین مشکل را با همسرم داشتم ، براش کادو می خریدم و کلی بهش توجه می کردم ولی تولد من که میشد هیج خبری از جبران نبود ….
  طبق اونچه استاد در آموزش گفتند من همیشه از دنیا طلبکار بودم برای جبران خوبی هام ….
  تا یه جایی فهمیدم ریشه مشکل رو ….
  و فهمیدم من اصلا مهربان نیستم اتفاقا کل این سرویس ها که میدم همون از سر مهرطلبی منه …
  شروع کردم به تغییر خودم و به جای تمرکز روی دیگران روی خودم و تغییر خودم تمرکز کردم و سعی کردم عشق بی قید و شرط را یاد بگیرم و یا اصلا خوبی نکنم اگر قراره یه روز جواب بگیرم و به قول استاد معامله کنم ….

  و وقتی شروع کردم به تمرین کردن و وقتی خودم رو تغییر دادم اطرافیانم خود به خود تغییر کردن
  وقتی عاشق خودم شدم نه تنها خواهرم بلکه تمام افرادی که در ارتباط با من هستند عاشقم هستن
  وقتی با خودم به صلح رسیدم جهان با من در صلح شد
  وقتی خدای درونم رو پیدا کردم خداوند برام هر روز معجزه میکنه هرروزم بهتر از دیروزم میشه

  وقتی خودم برای خودم احترام و قائل شدم و خودم رو ارزشمند دونستم که خودم رو درگیر چیزهای پوچ و بی ارزش نکنم جهان هم دقیقا همینو برام نشون میده
  بعد تغییر خودم رفتار خواهرم با من ۳۶۰ درجه تغییر کرد الان رابطه ما خیلی بهتر شده ، حتی همسرم برام کادو تولد می گیره و خیلی وقتها با هدیه سوپرایزم می کنه ….چون اول شخصیت خودم رو درست کردم…….
  پس اول به درون خودتون بنگرید و مشکل رو از درون ریشه کن کنید نه عوامل بیرونی
  دوست عزیزم تمام تمرکزت رو بذار روی خودت انرژی تو هدر نده برای اینکه دیگران دوستت داشته باشند یا نداشته باشند، چون کل عمرت هدر میره.
  وقتی خودت را دوست داشته باشی و عشق بدون قید و شرط را هم یاد بگیری آدمها عاشقت میشن …..
  موفق باشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *