واکنش مناسب دربرابر انتقاد نابجا، توهین و بی احترامی دیگران چیست؟ (2)

 

دانلود ویدئو از آپارات 

این ویدئو آموزشی در پاسخ به سئوال یکی از کاربران سایت تهیه شده است 

دانلود فایل صوتی 2

سئوال کاربر سایت 

 

من در محل کارم همکاری دارم که خیلی بی ادب و گستاخ است ، چند وقت پیش بهم گفت شما چرا از روزی که اومدی توی این شرکت با همین مانتوی مشکی میای ، مانتوی دیگری نداری ؟! الان سه ماه است من شما را می بینم یک مانتو و یک کفش و یک شال می پوشی ، یه مقدار به خودت تنوع بده ، موهات را یه رنگ بزن ، یه کم به خودت برس …. اینقدر از دستش عصبانی بودم که یه مدت زیاد حالم بد بود ، من در حال حاضر شرایط مالی خوبی ندارم که بتونم لباسهای متنوع بخرم.
نمی دونم واقعا در این شرایط باید به این آدم بی ادب و گستاخ چه جوابی داد !
هر چی سنم بالاتر میره نسبت به حرفهای دیگران حساس تر میشم چند وقت پیش زندایی م بهم گفت چرا برای خودت یه ماشین نمی خری اینهمه سال داری کار می کنی پولهات را چه کار می کنی ! یا وقتی یکی بهم میگه دست بجنبون دیگه کی می خوای ازدواج کنی پس !
خیلی خیلی اینجور موقع ها بهم می ریزم، مدام سعی می کنم آدمها را حذف کنم و باهاشون ارتباط نگیرم که کمتر عصبانی بشم و همین محدود کردن دایره ارتباطاتم باعث شده تنهاتر بشم. ممنون میشم بهم راهکاری برای زودرنجی بدین و یا اینکه تو این موقعیت ها چه رفتار درستی و چه واکنشی نشان بدم!

 

پاسخ به سئوال توسط استاد  در آموزش بالا خلاصه شده است، شما نیز می توانید با توجه به همراهی با این سایت آموزشی و دانش و بینشی که نسبت به مسائل تحلیل رفتار TA پیدا کرده اید پاسخ خود را به سئوال مربوطه در قسمت دیدگاههای همین قسمت ثبت کنید.

فعالیت شما در «قسمت دیدگاههای سایت » مثل یک دوره‌ی کارآموزی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاهاست.مثل دانشجویی که برای پزشک شدن، نه فقط به صورت تئوری درسهای پزشکی را می‌آموزد، بلکه پس از پایان فارغ التحصیلی و آنهمه آموزش در طی دوره، به عنوان یک کارآموز، آنچه از طبابت آموخته است را در فضای واقعی اجرا می‌کند، تا نتیجه‌ی آموخته‌هایش را در واقعیت تجربه نماید.

اینجا نیز فضایی است واقعی برای به‌کاربستن آنچه می‌آموزی، به منظور ایجاد یک نتیجه‌ی واقعی و ملموس. پیشنهادات و توصیه های شما به سایر کاربران سایت، کمک شایانی جهت رشد و پیشرفت در یک حرکت دسته جمعی خواهد بود.

اگر می خواهید با ساختار شخصیت خود و دیگران بیشتر آشنا شوید  پیشنهاد ما این است که پکیج آموزشی TA که طبق استاندارد انجمن بین المللی ITAA  تهیه شده را خریداری فرمایید

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *