نیمه تاریک وجود – مجموعه داستان تو (27)

از همسرش به خاطر نوع رفتارش ناراضی بود، با اعتراض شدید گفت من کارآفرینی بزرگ و یکی از مقام های سیاسی کشور هستم، همسرم باید وقار خاصی داشته باشد ،اما او بی پرواست و در جمع هایی که حاضر می شویم سبک رفتار می کند.

 

از او پرسیدم آیا قبلا هم چنین بوده است ؟ پاسخ داد نه به این اندازه ! ولی هر چه می گذرد رفتارش و حضورش در کنارم مرا بیشتر آزار می دهد . به او گفتم ممکن است تو از این فرد جدا شوی و با فرد دیگری ازدواج کنی که در ابتدای رابطه همه چیز خوب است ولی بعد از مدتی رفتار و حرکات زن دومت مانند زن فعلی خواهد شد. چرا که این تو هستی که نیمه تاریک وجود خودت را در رابطه بازتاب می دهی !

 

با تعجب پرسید، یعنی چه ! چگونه ؟

به او گفتم در وجود همه انسانها خصایص خوب و بد وجود دارد، وقار و سبک مغزی هردو در طرف مقابل هست ولی این همراهان هستند که تعیین می کنند کدام بخش از وجود طرف مقابل را تحریک و فعال کنند. تو به دلیل حساسیت بیش از حدی که به این مسئله داری هر همسری انتخاب کنی به مرور این بخش از وجودش را فعال و تقویت خواهی کرد.

 

در واقع برای هر آدمی که در زندگی ما وجود دارد در ذهنمان یک مسیر عصبی داریم و وجود هیچ شخصی در زندگی ما اتفاقی نیست. اگر خواهان تغییر در زندگیت هستی باید تمرکز و توجهت را بر نکات مثبت طرف مقابلت قرار دهی تا به مرور نورون های بخشی از ذهن ناخودآگاهت که بر عیب و اشکال طرف مقابل تمرکز دارد خاموش شود و مسیرهای عصبی جدید از عشق، دوستی و مودت در ذهنت شکل گیرد. البته این کار نیاز به تمرین زیاد دارد و در این فرایند باید بخشی از وجود خودت شفا یابد نه طرف مقابل !

 

نویسنده : لیلا امیری نسب

 

اگر می خواهید با نیمه تاریک وجود بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می کنیم ویدئویی که در لینک زیر وجود دارد را ببینید

 

ویدئو آموزشی نیمه تاریک وجود 

بیشتر بخوانید :

مجموعه داستان تو 

 

اگر می خواهید با تحلیل رفتار متقابل آشنا شوید و به مرحله عشق به خود و دیگران دست یابید پیشنهاد ما این است که پکیج از عزت نفس تا ارتباط موثر را تهیه بفرمائید

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *