کلام عصای معجزه گر و سرشار از اقتدار الهی است

هر کلامی در این جهان ارتعاش دارد زیرا متشکل از اصوات و عبارات قدرتمندی است که بر قدرت ، ذات، هدایت و جلال خدا تاکید می ورزد، پس به هیچ وجه کلامی زننده و منفی در ارتباط با دیگران (حتی از سر شوخی )به کار نبرید.

کاترین پاندر در کتاب قانون توانگری می نویسد واژه های منفی علت اصلی اختلافات در روابط بین فردی است، بانویی را می شناختم که منشی بود و مدام از رییسش بدگویی می کرد و از اینکه مجبور است با مادرشوهرش در یک خانه زندگی کند شکایت می کرد، هر روز حلقه دوستانش به دلیل غرزدن های مداوم، تنگ تر و تنگ تر می شد و رییسش به دلیل دریافت ارتعاشات منفی از او، حاضر نشد به او اضافه حقوق بدهد و رابطه اش با مادرشوهرش نیز باعث رنج و عذاب بیشتر او شد.

کاترین پاندر برای بهبود وضعیت موجود تکرار عبارات تاکیدی مثبت و تغییر ارتعاش درونی نسبت به اطرافیان را به او پیشنهاد نمود، او آنها را به باد تمسخر گرفت و گفت این راه حل ساده تر از آن است که بتواند موثر واقع شود. او همچنان به اندیشه های منفی خود ادامه میدهد و ثمرات منفی اش را نیز درو می کند.

آنچه کاترین پاندر به زبان ساده در کتابش به آن اشاره می کند در واقع استفاده از نوازش کلامی در نظریه تحلیل رفتار متقابل می باشد، شما با کلامتان می توانید معجزه کنید و روابط خود را با دیگران بهبود بخشید اگر به گرسنگی و تشنگی نوازش در درون انسانها آگاه باشید و بدانید که همه اطرافیان شما به شدت نیاز دارند که عطش تشنگی درونی آنها با کلام مثبت شما سیراب شود و این امکان پذیر نمی باشد مگر این نوازش عمیق و نشات گرفته از احساسات مثبت درونی شما باشد.

پس ابتدا باید احساسات خود را نسبت به فرد مقابل تغییر دهید تا بتوانید روابط خود را با او بهبود بخشید،حتی اگر فردی در ارتباط با شما از کلامی زشت استفاده کرد شما در پاسخ از جملات مثبت و زیبا استفاده کنید و این کار را به رویه زندگی خود تبدیل کنید، یادتان باشد کلام سرشار از اقتدار الهی است و از آنچه می گویی بر تو حکم می شود.

نکته مهم در خودشناسی این است که آنچه در دلتان است، میوه دهانتان می شود، پس اگر کلام شما سرشار از کلمات زننده، نفرین و ناسزا می باشد باید به احساسات درونی خود بیشتر توجه کنید و اندیشه های منفی خود را شناسایی نمایید. هم اکنون به خودتان قول دهید که آگاهانه عشق الهی را در خویشتن و برای خانواده تان و تمام نوع بشر ایجاد کنید، آنگاه می بینید به شیوه ای غنی و نیرومند ثمرات نیکوی عشق در زندگیتان جاری می شود.

 

نویسنده : لیلا امیری نسب

بیشتر بدانید :

 

ارتباط موثر و شناخت الگوهای رفتاری کارآمد در روابط با متد TA

 

ارتباط موثر و مدیریت تنش در رابطه با متد TA

 

حال خوب با جملات تاکیدی مثبت روزانه -ذهن مثبت، موفقیت

 

نویسنده : لیلا امیری نسب

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *