چگونه انتقاد کنم که هم دلخور نشه هم تغییر کنه؟ -مهارت انتقاد سازنده (5)

دانلود ویدئو از آپارات 

این ویدئو آموزشی در پاسخ به سئوال یکی از کاربران سایت تهیه شده است 

دانلود فایل صوتی (5)

سئوال کاربر سایت 

من سئوالی که دارم اینه چطوری می تونم از دیگران انتقاد کنم که هم ناراحت نشن، بهشون برنخوره، هم اینکه بتونم اون فرد را تغییر بدهم، مثلا یک رفتار طرف مقابلم که خیلی روی اعصابم هست،اینه که تو مهمونی خیلی حرف میزنه، از مسایل خصوصی زندگیمون برای دیگران با شوخی و خنده تعریف می کنه و اصلا رازدار وباسیاست نیست، من دلم نمی خواد اصلا اسرار خونه و زندگیم را دیگران بدونند بارها بهش تذکر دادم  ولی باز کار خودش را می کنه و حتی گاهی لجبازی می کنه که تو زیادی حساسی و اینها چیزهای مهمی نیست

در محیط کار هم بعضی رفتارهای همکارم مثل بلند بلند حرف زدن با تلفن رواعصابمه ، وقتی هم بهش میگم که من نمی تونم تمرکز روی کارم داشته باشم، چشم و ابرو برام میاد.من دقیقا سئوالم اینه که چطوری میشه یه ارتباط موثر با دیگران برقرار کرد و اونها را مجاب کرد که رفتارشون اشتباه است ؟

و در کل:

چگونه می توانیم به فرزندانمان حرفی را بزنیم یا انتقادی بکنیم که نصیحت ما را بشنود و اون کاری که صلاحش هست را انجام بدهد؟

چگونه می توانیم به کارمندمان در خصوص گزارشات اشتباهی که می دهد تذکر دهیم و ارتباط رییس و کارمندی بهتری ایجاد کنیم؟

چگونه می توانیم با مهارت انتقاد سازنده ارتباط موثری با دیگران برقرار کنیم ؟

پاسخ به سئوال توسط استاد در آموزش بالا خلاصه شده است، شما نیز می توانید با توجه به همراهی با این سایت آموزشی و دانش و بینشی که نسبت به مسائل تحلیل رفتار TA پیدا کرده اید پاسخ خود را به سئوال مربوطه در قسمت دیدگاههای همین قسمت ثبت کنید.

فعالیت شما در «قسمت دیدگاههای سایت » مثل یک دوره‌ی کارآموزی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاهاست.مثل دانشجویی که برای پزشک شدن، نه فقط به صورت تئوری درسهای پزشکی را می‌آموزد، بلکه پس از پایان فارغ التحصیلی و آنهمه آموزش در طی دوره، به عنوان یک کارآموز، آنچه از طبابت آموخته است را در فضای واقعی اجرا می‌کند، تا نتیجه‌ی آموخته‌هایش را در واقعیت تجربه نماید.

اینجا نیز فضایی است واقعی برای به‌کاربستن آنچه می‌آموزی، به منظور ایجاد یک نتیجه‌ی واقعی و ملموس. پیشنهادات و توصیه های شما به سایر کاربران سایت، کمک شایانی جهت رشد و پیشرفت در یک حرکت دسته جمعی خواهد بود.

اگر می خواهید با ساختار شخصیت خود و دیگران بیشتر آشنا شوید  پیشنهاد ما این است که پکیج آموزشی TA که طبق استاندارد انجمن بین المللی ITAA  تهیه شده را خریداری فرمایید

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *