شکست ذهنی – مجموعه داستان تو (2)

شرط ورودش به شغل دلخواه وکالت، آزمونی سخت بود، هر روز با خود می گفت این درس ها سخت است و من قبول نخواهم شد. و با این نگرش، مطالعه برای آزمون را را رها کرده بود.

به او گفتم، تو قبل از انجام آزمون، شکست را پذیرفته ای.دلیل این تسلیم و واگذاری مبارزه هم تنها این است که این اتفاق یعنی پیروز شدن را منوط به زمان کرده ای ،کاری کن که این چیزی که می خواهی رخ دهد حتی اگر بعد از چند بار شکست اتفاق بیفتد، افراد موفق درست پس از شکست در رقابتی سخت، به جای دلسوزی به حال خود، بی درنگ سرگرم طرح برنامه ای تازه برای رسیدن به اهدافشان می شوند،

به جای دست روی دست گذاشتن و قبل از آزمون از تلاش دست کشیدن سعی کن با چنگ و دندان از چیزی که به آن علاقه داری دفاع کنی!

 یک دلیل بسیار مهم در عدم پشتکار و رسیدن به اهداف، ترسهای درونی ما مبنی بر به اندازه کافی خوب نبودن و عزت نفس پایین است .از آنجایی که شایستگی و درجه اعتبار خودمان را به موقعیت اجتماعی و داشته هایمان گره زده ایم، در صورت عدم دستیابی به آنها در آینده نزدیک دچار اضطراب می شویم.دلیل شکست خیلی از افراد در دنیای واقعی ، در واقع ابتدا شکست در دنیای ذهن است.

دلاورانه به اهداف خود بچسب و اتفاقی که دوست داری را رخ دادنی ساز! اگر سرنوشت تو به رخ دادن این اتفاق بستگی دارد خوب کاری کن که رخ بدهد بدون قضاوت ، پیشداوری و در نظر گرفتن زمان ! 

 نویسنده : لیلا امیری نسب 

بیشتر بخوانید : 

 

اعتماد به نفس چیست؟

 

هدف

 

حال خوب با جملات تاکیدی مثبت روزانه -ذهن مثبت، موفقیت

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *