خود کم بینی – مجموعه داستان تو (3)

مدرک تحصیلی عالیه داشت و چندین سرتیفیکیت معتبر، ولی وقتی خودش را به من معرفی کرد، نشانی از اعتماد به نفس در او ندیدم!

به او گفتم احساس می کنم هنوز توانایی ها و شایستگی های خودت را باور نداری و خودت را نصفه و نیمه و با اکراه پرزنت می کنی !

گفت راستش این مدارک را که همه دارند و همه چیز مشخص است ، دیگران خودشان تشخیص می دهند که من توانایی دارم یا نه، مگه نه ! سپس لبخند ریزی زد و ادامه داد، از قدیم گفتند عطر آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید !

من همیشه با این ضرب المثل مخالف بوده ام ، اتفاقا شما باید از عطرتان تعریف کنید ،تمام خصوصیات مثبت آن را بازگو کنید ، تفاوت ها و تمایزات آن را با دیگر عطرها عنوان کنید و خلاصه باید در ستایش عطرتان مدیحه سرایی کنید .

منتظر نمانید دیگران شما را تایید کنند، اگر یکی از بوی عطر شما خوشش نیامد، دلیل بر بدبویی عطر شما نیست ، ذائقه ایشان متناسب با آن بو نبوده و هر کس از نگاه و جهان بینی خودش، دنیا را تعریف می کند.

دلیل اینکه خیلی از افراد قادر به نوازش خود نیستند، احساس عمیق من بدم درونی و عزت نفس پایین می باشد. تمرین کن، هر روز خودت را نوازش بده ، حداقل 100 بار جلوی آینه و در حضور دیگران از خودت تعریف و تمجید کن .

 

اوووه زیاد نیست !

نه زیاد نیست، بگذار ذهن ناخودآگاهت بپذیرد که تو ارزشمندی ، یادت باشد تا از درون احساس ارزشمندی نکنی، در بیرون هیچکس تو را باور نخواهد کرد.

 

نویسنده : لیلا امیری نسب 

 

بیشتر  بدانید :

تمرینی برای تغییر خود پنداره منفی و افزایش عزت نفس

 

۱۳ رفتاری که هرگز در افراد با اعتماد به نفس و عزت نفس نمی‌بینید

 

ده راهکار افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *