مردک بی ادب – مجموعه داستان تو (5)

با اینکه ادعا می کرد از حرفهای توهین آمیز آن مردک بی ادب، عصبانی نیست ولی بارها تکرار کرد که مدت یک هفته است به این فکر می کنم که چطور بعضی ها، عقده ها و حقارت های درونی خود را بر روی دیگران فرافکنی می کنند و چگونه آدمها می توانند تا این حد، کوته فکر و بی شخصیت باشند.

به او گفتم تو اندیشه حقارت او را به مدت یک هفته با خود حمل کرده ای و در تمام این مدت، با این اندیشه کلنجار رفته ای که چرا در آن لحظه واکنش مناسبی ارائه نکردم و چرا فلان جواب و بهمان پاسخ را به او ندادم. همین فرد به اصطلاح کوته فکر و بی ارزش تمام هفته گذشته تو را هدر داده و همین الان هم قسمت عظیمی از فکر و خیال تو را اشغال کرده است.

ما یک حیوان را به واسطه افساری که به گردنش می اندازیم در تمام طول مسیر با خود می کشانیم، اگر فردی این توانایی را دارد که به واسطه حرفهایش، ذهن شما را به دنبال خود بکشاند در واقع ریسمانی نامرئی به گردن شما انداخته و با آن ریسمان نامرئی شما را در بند خود گرفتار نموده است .

تا مادامی که ما توانایی کنترل افکار خود را نداشته باشیم، نمی توانیم ادعای آزادی و استقلال فکری کنیم و قطعا یک زندگی شاد را تجربه نخواهیم کرد. تنها کار یک انسان با عزت نفس بالا، تمرکز کامل روی اهداف و زندگی شخصی خود می باشد تا بتواند به واسطه تمرکز فوق بهترین نتیجه ممکن را در طول مسیر زندگی رقم بزند .

 

نویسنده : لیلا امیری نسب 

 

بیشتر  بدانید :

 

لینک های آموزش توسعه فردی

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *