هسته درونی شخصیت و باورهای محدود کننده خود را بشناسید – پادکست (3)

(فایل صوتی -مدت زمان 25 دقیقه)

دانلود

 

طبق نظریه تحلیل رفتار وجود همه انسانها از 3 بخش تشکیل شده است 

1-وجود زیستی 

2-وجود روانی 

3-وجود هسته درونی

 

از نظر موریل جیمز، هسته درونی بخش اصلی شخصیت است همان قسمتی از وجود که دکتر اریک برن از آن به عنوان (خودواقعی) یاد می کند، در واقع در عمق درون هر انسانی هسته ای درونی وجود دارد که سرچشمه جوشان زندگی است و می خواهد خود را شکوفا کند. این هسته منبع انرژی است که به هریک از حالت نفسانی جان می دهد و به آنها وحدت می بخشد.

هسته درونی شما . یعنی جایی که عمیق ترین حس خودبودن در آن وجود دارد و بخش مثبت و شکوفاکننده شخصیت شما را تشکیل می دهد، هنگامی که آغوش شما به روی هسته درونی گشوده می شود، احساس خلاق و سرزنده بودن، جسور، شجاع، باانگیزه بودن، توانایی حل مسئله را داشتن و لذت بردن از زندگی را پیدا می کنید و دیگران نیز حس خوبی از ارتباط با شما خواهند داشت.

اما بعضی اوقات هسته درونی بسته و مسدود می شود و دلیل آن به بخش وجود روانی و باورهای محدود کننده، مهارها ، اینجانکشن ها و یا بازدارنده ها برمی گردد.  این پادکست به روشهایی اشاره دارد که به یاری آن درمی یابید چگونه با انرژی هسته درونی خود ارتباط برقرار کنید و شیوه هایی را برای آزاد سازی توانایی های شخصی بیان می کند ، همچنین توضیحات لازم در خصوص باورهای محدودکننده و راه حل های ممکن داده شده است .

 

بیشتر بدانید :

 

ساختار شخصیت- سه حالت شخصیتی (والد -بالغ -کودک ) درTA

 

ویدئوهای آموزشی تحلیل رفتار متقابل TA

در صورتی که می خواهید وجود روانی خود و مهارهای سطح ناخودآگاه خود را بیشتر بشناسید و تغییرات بنیادی در ساختار شخصیت خود ایجاد نمایید پیشنهاد ما این است که محصول جامع تحلیل رفتار متقابل را تهیه فرمائید.

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *